Kuchnia arabska

Na koniec jeszcze parę słów na temat kuchni arabskiej. Jest ona uznawana za gastronomię orientu, ale nie jest aż tak ciekawa pod względem wykorzystywanych w niej produktów żywnościowych jak kuchnia francuska czy tez chińska. Jej cechą szczególną jest natomiast aromatyczność. Wśród podstawowych blachy aluminiowe anodowane rarytasów jedzonych i z pieczołowitością przygotowywanych przez arabów wyróżnia się tak zwany chlebek syryjski, a więc popularną pittę, która robiona jest z mąki- jęczmiennej bądź pszennej. Klasyczna pitta zawsze przybiera okrągły kształt i wygląda jak zwykły placek, naleśnik.

Kuchnia arabska

To podstawa do oc najtańsze ubezpieczenie komponowania dań mięsnych, polewanych sosami i faszerowanych rozmaitymi nadzieniami. Do każdej bułki pitty dodaje się także duże ilości warzyw. Ze względu na fakt, iż muzułmanie z powodów religijnych nie akceptują wieprzowiny, bardzo często sięgają po baraninę. Rzadziej spożywają wołowinę, a jeśli już to wolą ją niż jagnięcinę. Dodatkowo jedzą mięso gołębie i drób.

Mają typowe dania takie jak tadżine, harira oraz kuskus- są to efekty wpływów berberyjskich. Beduini wprowadzili natomiast do ich diet kasze, daktyle i mleko, jakie wcześniej znane nie były. Maurom z kolei arabowie zawdzięczają orzechy, duże ilości owoców, zioła i przyprawy, a także oliwki.

Zobacz stronę autora: porównanie składek oc

Related Posts