Kuchnia szwedzka

Szwedzi bazują w swoich gastronomicznych specjałach zwłaszcza na przyprawach, wśród których warto wyszczególnić między innymi natkę pietruszki oraz koperek. Te przyprawy są stosowane w sztokholmie najbardziej i najczęściej. Dodatkowo nie możemy także zapomnieć o dodatkach w postaci kapar i anchois. Jeszcze co innego to królujące praktycznie przy wszystkich posiłkach mleko krowie. Jest to obowiązkowy element każdego kraju.

Przeważnie sięgają szwedzi po mleko zimne, nie poddając mleka zagotowaniu, ale pijąc w postaci producent makaronu z pszenicy durum surowego produktu. Wielokrotnie na obiady w standardowym szwedzkim domu gotuje się zupy, a te z kolei mają charakterystyczny zawiesisty skład. Często wybierają szwedzi ryby- przede wszystkim sławetne u nich śledzie. Lubią dania zapiekane, ale też dużo duszą, smażą oraz gotują. Ze śledzi wyżej wspomnianych wybierają zarówno te solone, jak i piklowane.

Są smakoszami soków, dżemów, win. Dodają cukier praktycznie do wszystkich potraw, nie tylko do deserów. Robią najlepszy na wypożyczalnia samochodów nowy targ świecie sos śliwkowy oraz uwielbiają makrele.

Kuchnia szwedzka

Potrafią przyrządzić wzorcowy sos jogurtowy i wyśmienitą flądrę. Tak bogaty zakres produktów spożywczych wykorzystywanych przez kucharzy szwedzkich sprawia, że gastronomia tego obszaru uchodzi za sycącą oraz kaloryczną, ale też smakującą wyborowo. W szwecji je się duże ilości mięsa – dominują wszelkie gatunki, w tym zwłaszcza zobaczyć można na stołach wieprzowinę, cielęcinę i baraninę.