Heineken Experience

Heineken Experience to muzeum stworzone w zabytkowym budynku browaru, który powstał tu w 1867 i pełnił swoją funkcję aż do 1991 roku. Miejsce absolutnie warte zobaczenia! Jest to obecnie najważniejszy punkt wycieczkowy zaraz po Dzielnicy Czerwonych Latarni i Muzeach: Van Gogha i Rijksmuseum. Rocznie Heineken Experience odwiedza prawie pół miliona osób. Możemy tu szczegółowo zapoznać się z każdym etapem rozwoju firmy, dziejami rodziny założyciela Gerarda Adriaana Heinekena czy zakupić pamiątki w firmowym sklepie. Tu szczególnie polecam zakup firmowego kufla z grubego szkła i wygrawerowania sobie na nim np. swojego imienia. Wszystko to za około 5 euro co nie jest raczej ceną wygórowaną za taką pamiątkę.

Prawdziwą wartość muzeum stanowią nie tylko ekspozycje ale również personel który w sposób bardzo interesujący opowiada o procesie ważenia piwa oraz pozwala próbować trunek na poszczególnych etapach jego produkcji. Generalnie degustacje to ważny-  i co miłe – częsty element zwiedzania browaru. Ja w ciągu całego pobytu wypiłem około 1,5 litra w cenie biletu zupełnie się przy tym nie pchając do smakowania. Ponadto, można wziąć udział w szkoleniu z nalewania piwa (robi się to zupełnie inaczej niż w Polsce) i wyrobić sobie stosowny certyfikat dobrego nalewacza 😉 Całość dopełniają interaktywne i multimedialne prezentacje, które pozwalają zachować w pamięci tę wycieczkę na długo.

Adres: Stadhouderskade 78, 1072 AE Amsterdam
Czynne: codziennie 11:00-19:30 (ostatnie wejście 17:30), w okresie 01.06 – 31.08 w piątki, soboty i niedziele 10:30 – 21:00 (ostatnie wejście 19:00)
Ceny biletów: dorośli 17,00€, dzieci w wieku 8-15 13,00€, do roku 7 – wejście darmowe

http://twitter-widget.com/